طراحی یک طول و عرض خارق‌العاده.

روبروی یک آی‌مک بنشینید تا شاهد یک اتفاق باورنکردنی باشید: جهان اطراف‌تان ناپدید خواهد شد و خود را در صفحه نمایشی بزرگ و زیبا گم خواهید کرد. برای دستیابی به چنین تجربه لذت‌بخشی تمام حد و مرزها شکسته شده است، تمام جزئیات در نظر گرفته شده و آی‌مک به شکلی بی‌نظیر ارتقا پیدا کرده است.

یک کامپیوتر all-in-one همه‌چیز تمام.
با ضخامتی باورنکردنی در لبه‌ها.

آی‌مک اولیه یک انقلاب بود: یک کامپیوتر all-in-one که همه قطعات سخت‌افزاری‌اش — صفحه نمایش، پردازنده، گرافیک‌ها، حافظه، رم و ...— را در یک ساختار ساده و زیبا جای می‌داد. آی‌مک کنونی به یک صفحه نمایش بی‌نظیر و تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای مجهز است، ولی با این وجود ضخامت لبه‌ها فقط ۵ میلیمتر است.

طراحی یکپارچه.

یکی از چالش‌هایی که مهندسین اپل در طراحی آی‌مک با آن روبرو بودند این بود که چگونه پشت و جلوی دستگاه را به هم متصل کنند. طراحی دستگاه بسیار باریک است و نمی‌توان از روش‌های قدیمی قطعات را به هم متصل کرد. از این رو تحقیقات بسیاری را بر روی ایده‌های جدید انجام داده شد تا در نهایت به راهکاری تحت عنوان جوشکاری friction-stir دست یافته شد. این روش به طور رایجی در طراحی بال هواپیماها، تانک‌ها و سایر ابزارهای حساس استفاده میشود. این فرآیند از ترکیب اصطکاکی شدید گرما و فشاراستفاده میکند تا ملکول‌های سطح دو قطعه آلومینیومی را با هم درآمیخته و یک قطعه یکپارچه‌، دقیق و قدرتمند را شکل دهد. شما این فرآیندها را نمی‌بینید، ولی باید بدانید که تولید آی‌مک بدون اینها غیرممکن بود.

صفحه نمایش زیبا و عریض.
داستانی شگفت‌انگیز که بدون شک مبهوت آن خواهید شد.

  • شکاف دو میلیمتری حذف‌شده
  • پوشش ضد بازتاب نور
  • LCD باریک ۵ میلیمتری

نمایشی نزدیک به واقعیت.

اگرچه تمامی قطعات آی‌مک در پشت پوشش شیشه‌ای صفحه قرار گرفته، ولی LCD صفحه نمایش درست در قسمت جلویی آن قرار دارد. از یک فرآیند پیشرفته به نام «لایه‌سازی کامل» استفاده شده که فاصله‌ بین پوشش شیشه‌ای و صفحه LCD را از بین می‌برد. حالا احساس می‌کنید تمام تصاویر کاملا به صفحه نمایش چسبیده‌اند.

بازتاب اندک نور.

فرآیند «لایه‌سازی کامل» یک مزیت بزرگ دیگر نیز دارد: بازتاب نور را از صفحه LCD و قسمت پشتی پوشش شیشه‌ای از بین می‌برد. برای قسمت جلویی پوشش شیشه‌ای نیز روشی استفاده شده که بدون افت کیفیت رنگ‌ها، ‌بازتاب نور به حداقل برسد. به جای استفاده از روش‌های قدیمی برای اعمال پوشش ضد بازتاب نور بر روی شیشه صفحه نمایش، یک فرآیند جدید به کار گرفته شده که عموما در سطوح کوچکی همچون لنز دوربین‌ها و کلاه ایمنی خلبان‌ها استفاده میشود. این فرآیند که «ته‌نشینی پلاسما» نام دارد، شیشه را با دقتی حیرت‌انگیز توسط لایه‌هایی از سیلیکون‌دی‌اکسید و نیوبیوم‌ پنتوکسید می‌پوشاند. در نتیجه بازتاب بسیاراندکی از نور و رنگ‌هایی زنده، روشن و واقعی را شاهد خواهیم بود.نمایش رنگ‌هایی روشن و نزدیک به واقعیت.

Individually calibrated for true-to-life color.

اگر صفحه نمایش آی‌مک رنگ‌های زنده و روشنی را ارائه نمی‌کرد هیچ‌کدام از این نوآوری‌ها ارزشی نداشتند. به همین دلیل است که یک فرآیند هیجان‌انگیز تنظیم رنگ بر روی تمام صفحات نمایش اعمال می‌شود. این فرآیند از طریق ابزاری به نام اسپکترورادیومتر انجام گرفته و رنگ‌ها را بسیار دقیق و نزدیک به واقعیت تنظیم میکند.

آی‌مک و محیط زیست.
کاملا قابل بازیافت. مصرف انرژی بهینه.

مصرف انرژی بهینه

آی‌مک مصرف انرژی بسیار بهینه‌ای داشته و در حالت sleep فقط ۰/۹ وات انرژی مصرف میکند که نسبت به اولین آی‌مک ۹۷ درصد کمتر است.

سازگار با محیط زیست.

آی‌مک عاری از مواد مضری همچون جیوه، آرسنیک، BFR ها و PVC ها است. همچنین از موادی مانند آلومینیوم و شیشه تولید شده که کاملا قابل بازیافت هستند. در حقیقت ۳۰ درصد از آی‌مک از آلومینیوم بازیافت‌شده تولید شده‌است.

مسئولیت‌پذیری در طراحی.

در نتیجه تلاش‌های بسیار، آی‌مک شرایط سخت‌گیرانه EPA را در زمینه مصرف بهینه انرژی پشت سر گذاشته و موفق به اخذ درجه ENERGY STAR نسخه ۶/۱ شده‌است. آی‌مک همچنین بالاترین درجه Gold را از EPEAT دریافت کرده‌است. EPEAT بر اساس اینکه یک دستگاه تا چقدر قابل بازیافت است، چقدر انرژی مصرف میکند و چگونه طراحی و تولید شده‌است، تاثیرات آن را بر روی محیط زیست بررسی میکند.

در مورد ابتکارات اپل در زمینه محیط زیست بیشتر بدانید