جزییات، یک تجربه کاربری بی‌نظیر را برای شما خلق خواهند کرد.

iOS 7 تعریف دقیقی را از اینکه یک سیستم‌عامل باید چگونه باشد ارائه میکند. iOS 8 این تعریف را بسیار دقیق‌تر و واقعی‌تر بیان میکند. پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای را در امکانات پرکاربرد آیفون خواهید دید. قابلیت‌هایی که پیش‌تر حتی فکر نمی‌کردید که چقدر به آنها نیاز خواهید داشت.

اعلام‌هایی که به شما کمک می‌کنند که در هنگام ارتباط با دیگران کاملا متمرکز باشید.

پیام‌ها، ایمیل‌ها، دعوت‌های تقویم، یادآورها و حتی پیام‌های مربوط به نرم‌افزارهایی همچون Facebook را درست از روی نوار اعلام آنها به سرعت پاسخ دهید، بدون اینکه نیاز باشد نرم‌افزاری که با آن کار می‌کنید را ترک کنید. حالا پاسخگویی به پیام‌های مهم، آن هم همزمان با انجام دادن سایر کارها امر بسیار ساده‌ایست.

میانبری برای ارتباط سریع‌تر با افراد موردعلاقه‌تان.

در هر وضعیتی می‌توانید دکمه «هوم» را دوبار فشار داده تا صفحه مربوط به جابجایی میان نرم‌افزارها را مشاهده کنید. در قسمت بالا امکانی جدید را خواهید دید: چهره افرادی که اخیرا با آنها در تماس بوده‌اید و همچنین مخاطبین موردعلاقه شما. کافیست یکی را انتخاب کرده تا با او تماس بگیرید، به او پیام بدهید و یا تماس تصویری فیس‌تایم برقرار کنید.

قابلیتهایی از ایمیل که زمان را برای شما ذخیره خواهند کرد.

در صندوق دریافت ایمیل خود میتوانید با یک حرکت ایمیلی را به حالت "خواندهشده" قرار داده و یا بر روی آن علامت بگذارید. میتوانید به سادگی میان ایمیلهای ذخیرهشده و ایمیلهای صندوق دریافت خود جابجا شده و اطلاعات لازم را برای نوشتن ایمیل خود دریافت کنید. Mail میتواند رزرو هتلها، اطلاعات پرواز و یا شماره تلفنهای موجود در ایمیلها را تشخیص داده و به شما کمک کند که با یک لمس آنها را در تقویم یا در فهرست مخاطبین خود ذخیره کنید.

هرآنچه نیاز دارید در Mail در اختیار شماست.

به راحتی میتوانید هنگام نوشتن یک ایمیل به صندوق دریافت خود نیز دسترسی داشته و به سرعت متون لازم را کپی کرده و در ایمیل خود قرار دهید.

هرگز قرار ملاقات، اسم افراد و یا پرواز خود را از دست نخواهید داد.

پیشنهادهای بالای صفحه را لمس کرده تا به سرعت رزور هتل، رستوران و یا تاریخ پرواز خود را در نرمافزار Calendar وارد کرده و یا اینکه شماره تلفنی را در فهرست مخاطبین خود ذخیره کنید.

انگشت خود را به سمت راست بلغزانید تا ایمیل خود را به حالت "خواندهنشده" قرار دهید.

اگر ایمیلی را خواندهاید ولی میخواهید آن را در زمانی دیگر مجددا بخوانید، کافیست انگشت خود را بر روی ایمیل به سمت راست بلغزانید تا آن را به حالت "خواندهنشده" قرار دهید.

انگشت خود را به سمت چپ بلفزانید تا امکانات دیگری در دسترس شما قرار گیرد.

لغزاندن انگشت بر روی ایمیل به سمت چپ به شما کمک میکند که ایمیل خود را علامتگذاری کنید، آن را در پوشه دیگری قرار دهید و یا اینکه آن را حذف کنید. اگر کماکان به لغزاندن انگشت خود به سمت چپ ادامه دهید می‌توانید ایمیل خود را حذف کنید.

قابلیتهای موردعلاقه شما در Safari وارد آیپد شدهاند.

حالت نمایش Tab View که در آیفون بسیار محبوب است حالا وارد آیپد شدهاست. میتوانید تمام زبانههای باز سایتها را مشاهده کنید، در حالی که زبانههایی که مربوط به یک سایت هستند در کنار هم دستهبندی میشوند. همچنین یک نوار جانبی وجود دارد که فهرست سایتهایی که ذخیره کردهاید، Reading List و Shared Links را به شما نشان خواهد داد. بنابراین تجربه مشابهی را بر روی دستگاههای مختلف خود خواهید داشت.

تمام سایتها را به صورت یکجا ببینید.

حالت نمایش Tab View تمام زبانههای باز Safari آیپد و سایر دستگاههای شما را به صورت یکجا به شما نشان خواهد داد.

فهرست سایتهای موردعلاقهتان و سایر امکانات کاملا در دسترس شما هستند.

Sidebar را لمس کرده تا فهرست سایتها، Reading List و Shared Linksخود را ببینید.