Photos.
مجموعه تصاویر خود را به شکلی استادانه مدیریت کنید.

با وجود آیفون حالا مردم تصاویر و ویدئوهای بسیار بیشتری را ثبت می‌کنند. همانطور که مجموعه تصاویر شما گسترش می‌یابد، نیاز به جستجو، ویرایش و اشتراک‌گذاری آنها را نیز بیشتر احساس خواهید کرد. اینجاست که نرم‌افزار Photos و سرویس iCloud Photo Library به کمک شما خواهند آمد.

iCloud Photo Library.
تصاویر شما، بر روی همه دستگاه‌های شما.

حالا تمام تصاویر شما بر روی iCloud ذخیره می‌شوند تا بتوانید از روی هر دستگاهی به آنها دسترسی داشته‌باشید. بنابراین می‌توانید در هر جایی تصاویر هفته یا سال گذشته خود را مشاهده کنید. تمام ویرایش‌هایی که بر روی تصاویر انجام می‌دهید نیز بر روی آیفون، آیپد، آیپادتاچ، مک و بر روی iCloud.com به‌روزرسانی می‌شوند. اطلاعات بیشتر درباره
iCloud Photo Library

یافتن تصاویر خاطره‌انگیز هیچگاه به این سادگی نبوده‌است.

iOS 8 یافتن تصاویر را بسیار ساده میکند. چه در حال جستجوی تصاویر آخرین مسافرت خود و چه در حال جستجوی تصاویر خانوادگی خود باشید، قابلیت‌های جدید جستجوی تصاویر انجام این کار را برای شما بسیار ساده می‌کنند. بنابراین ویرایش، اشتراک‌گذاری و یا مشاهده تصاویری که فراموش کرده‌اید بسیار ساده است.

در مجموعه تصاویر خود به جستجو بپردازید.

حالا می‌توانید تصاویر و ویدئوهای خود را بر روی هرکدام از دستگاه‌های خود جستجو کنید. می‌توانید جستجوی خود را بر اساس تاریخ یا مکان ثبت آنها و یا آلبومی که در آن قرار دارند انجام دهید. یافتن تصاویر موردنظر خود را حالا می‌توانید در هر مکانی انجام دهید، چه در مسافرت باشید و چه در محل کار، منزل، رستوران و یا جاهایی دیگر.

از پیشنهادات هوشمند بهره ببرید.

کافیست گزینه جستجو را لمس کنید تا موارد مختلفی بر اساس علاقه شما، به شما پیشنهاد شود. به سادگی می‌توانید تصاویری که در محل فعلی‌تان ثبت کرده‌اید، تصاویری که سال گذشته در همین روز ثبت کرده‌اید و یا تمام تصاویر موردعلاقه خود را بیابید.

تصویر خود را ثبت کرده و در یک چشم به‌هم زدن ویرایش کنید.

حتی اگر مبتدی هم باشید می‌توانید از تصاویر خود شاهکارهایی هنری را در نرم‌افزار Photos خلق کنید. نیازی نیست منتظر بمانید تا این کار را بر روی مک خود انجام دهید. Photos امکانات ویرایشی بی‌نظیری را در اختیار شما قرار میدهد. می‌توانید همچنین هرکدام از قسمت‌های مختلف تصاویر خود را به صورت جداگانه ویرایش کنید‌.

ابزار ترکیبی هوشمند.

اگر نمای کلی تصویر شما در هنگام ثبت آن مناسب نیست نگران نباشید. حتی بعد از ثبت تصویرتان نیز Photos می‌تواند به صورت خودکار انحراف تصویر از خط افق را برطرف کرده و آن را به شکل مستقیم و در بهترین وضعیت در اختیار شما قرار دهد.

تنظیمات هوشمند.

نور تصاویر خود را کنترل کنید. Photos در پشت صحنه به صورت هوشمند میزان نوردهی، روشنایی، اشباع رنگ و ... را کنترل میکند — حتی کاربران مبتدی هم کارهای شگفت‌انگیزی را انجام خواهند داد.

تنظیم نور.

از اهرم هوشمند برای تنظیم نور تصاویر خود استفاده کنید.

تنظیم رنگ.

میزان اشباع رنگ‌های مختلف را تغییر داده و یا به تصاویر خود را جلوه‌های سیاه‌سفید زیبایی را ببخشید.

ویرایش‌هاس خود را بهبود ببخشید.

با یک لمس می‌توانید از ابزارهای مخصوصی برای اعمال تنظیمات دقیق استفاده کنید.

فیلترهای تصاویر و ابزارهای ویرایشی.

با استفاده از یکی از فیلترهایی که اپل طراحی کرده‌است جلوه‌های بسیار ویژه‌ای را به تصاویر خود ببخشید. iOS 8 این امکان را برای توسعه‌دهندگان به وجود آورده که فیلترها و ابزارهای ویرایشی را خلق کرده که شما بتوانید در نرم‌افزار Photos از آنها استفاده کنید.

از فیلترهای داخلی استفاده کنید.

زیبا، متفاوت و یا جذاب. از فیلترهای بهینه‌شده تصاویر استفاده کنید. توسعه‌دهندگان نرم‌افزارها نیز می‌توانند فیلترها و ابزارهای ویرایشی خود را تولید کرده تا کاربران در نرم‌افزار Photos از آنها استفاده کنند.

حالتی جدید برای فیلمبرداری: ویدئوهای تایم‌لپس.

غروب خورشید، شلوغی یک خیابان و یا شکوفایی یک گل را به کمک حالت فیلمبرداری تایم‌لپس ثبت کنید. iOS 8 با ثبت تصاویر در بازه‌های زمانی مشخص تمام کار را انجام میدهد. نتیجه نهایی این کار فیلمی است که یک سری از تصاویر را با شتابی بسیار بالا نسبت به زمان به نمایش می‌گذارد. کافیست دستگاه خود را تنظیم کرده تا آماده فیلمبرداری شود، حالت تایم‌لپس را انتخاب کنید، گزینه Record را فشار دهید و اجازه دهید دوربین هرچقدر که دوست دارید فیلمبرداری کند.