Safariبهترین روش دیدن یک وبسایت.

بهترین مرورگر مک همان مرورگری است که همراه با آن عرضه میشود، Safari. این مرورگر نسبت به سایر مرورگرها سریعتر و دارای مصرف انرژی بهینهتری است، بنابراین سایتها عکسالعملی سریعتر داشته و شارژ کمتری از باتری شما مصرف میشود. قابلیتهای امنیتی داخلی حالا قویتر از همیشه است. Safari با همکاری iCloud به شما کمک میکند تا از روی همه دستگاههای خود از آن استفاده کرده و همچنین روشهای جذابی را برای جستجو و اشتراکگذاری سایتهای موردعلاقهتان به شما ارائه میکند. همه اینها در کنار همدیگر شما را از تمام مرورگرهای دیگر بینیاز میکند.

عمر باتری طولانیتر و عملکرد سریعتر.

با وجود موتور JavaScript فوقسریع و تکنولوژیهای ذخیره انرژی دستگاه، وبگردی با Safari سریعتر و بسیار لذتبخشتر از گذشته است.

وبگردی طولانیتر و تماشای ویدئوهای بیشتر.

Safari به طور ویژه برای مک طراحی شدهاست، بنابراین از تکنولوژیهای قدرتمند آن بهره میبرد. Safari حالا به صورت پیشفرض از Netflix پشتیبانی میکند. در نتیجه، در مقایسه با فایرفاکس و کروم میتوانید دو ساعت بیشتر وبگردی کرده و ویدئوهای Netflix را تا سه ساعت بیشتر به تماشا بنشینید.

+2 hours

وبگردی در مقایسه با کروم و فایرفاکس

+3 hours

تماشای ویدئوهای Netflix در مقایسه با کروم و فایرفاکس

سریعتر از فایرفاکس و کروم.

وبگردی با Safari به لطف بهبودهای حاصل شده در موتور JavaScript بسیار سریعتر شدهاست که باعث میشود سایتها و نرمافزارهای تحت وب سریعتر بارگذاری شوند.

JetStream: عملکرد JavaScript بر روی نرمافزارهای پیشرفته تحت وب.3

 • Safari  ۱/۲برابر سریع‌تر
 • Firefox  ۱/۱برابر سریع‌تر
 • Chrome خط پایه
 • 0.5
 • 1
 • 1.5

Speedometer: سرعت عکسالعمل نرمافزارهای تحت وب. 4

 • Safari  ۱/۷برابر سریع‌تر
 • Chrome  ۱/۱برابر سریع‌تر
 • Firefox خط پایه
 • 1
 • 2

JSBench: عملکرد JavaScript بر روی وبسایتهای رایج.5

 • Safari  ۶/۶برابر سریع‌تر
 • Chrome  ۱/۱برابر سریع‌تر
 • Firefox خط پایه
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

حمایت از امنیت و حریم شخصی آنلاین کاربران.

امنیت و حریم شخصی چیزهایی نیستند که فقط به داشتن آن «امیدوار» هستید، بلکه چیزهایی هستند که شما باید از یک مرورگر انتظار داشته باشید. به همین دلیل است که این قابلیتها در Safari بر روی مک تعبیه شدهاند. برای مثال Safari تنها مرورگری است که DuckDuckGo را ارائه میکند، موتور جستجویی که شما را ردیابی نمیکند.

پنجرههای جستجوی خصوصی.

هنگامی که از Private windows استفاده میکنید Safari سایتهایی که سر میزنید، تاریخچه جستجوهایتان و نام کاربری و رمز عبورهای شما را در خود ذخیره نمیکند. هر کدام از زبانهها در حالت Private windows کاملا از سایر زبانهها مجزا است، بنابراین وبسایتی را که در یکی از زبانهها ملاقات میکنید نمیتواند از اطلاعات وبسایتهای باز شده در سایر زبانهها استفاده کند. این موضوع باعث میشود وبسایتهایی که در آنها با نام کاربریتان وارد شدهاید نتوانند شما را ردیابی کنند.

جلوگیری از ذخیره شدن Cookieها.

وبسایتهایی که اغلب سر میزنید معمولا دادههایی را موسوم به Cookies بر روی حافظه دستگاه شما بر جای میگذارند. این دادهها میتوانند برای ردیابی جستجوهای شما در اینترنت، نمایش دادن تبلیغات و یا ایجاد یک تاریخچه از فعالیتهای آنلاین شما مورد استفاده قرار بگیرند. Safari اولین مرورگری بود که به صورت پیشفرض از این عمل جلوگیری میکند و مانع از به جای ماندن اطلاعات مختلف وبسایتهای بر روی حافظه دستگاه شما میشود.

محافظت در برابر سایتهای مضر.

Safari شما را در مقابل سایتهای اینترنتی قانونشکن و آنهایی که بدافزارها را به روی سیستم شما تزریق میکنند ایمن نگاه میدارد، قبل از اینکه حتی وارد این سایتها شوید. اگر یک وبسایت مشکوک به نظر برسد Safari آن را باز نکرده و به شما هشدار میدهد.

قابلیت Sandboxing برای وبسایتها.

قابلیت Sandboxing از طریق محدود کردن اختیارات سایتهای اینترنتی، سیستم شما را در مقابل کدهای مخرب و بدافزارها محافظت میکند. از آنجا که Safari وبسایتها را در فرآیندهایی مجزا بارگزاری میکند، کدهای مخربی که با سر زدن به یک وبسایت با شما روبرو میشوند در همان زبانه قرنطینه میشوند که این موضوع باعث میشود تمام مشکل در همان زبانه باقیمانده و مشکلی برای سایر زبانهها و یا خود مرورگر به وجود نیاید.

یه صورت یکپارچه با همه دستگاههای خود وبگردی کنید.

Safari علاوه بر مک بر روی همه دستگاههای iOS نیز عرضه میشود. به لطف iCloud حالا تمام رمز عبورها، آدرسهای موردعلاقهتان، تاریخچه جستجوها، زبانهها و فهرست صفحات وبی که برای خواندن در زمانی دیگر ذخیره کردهاید، بر روی همه دستگاههای شما بهروز خواهد بود.

آنچه برایتان جالب است را به سادگی به اشتراک بگذارید.

Safari جستجو در وب، یافتن بهترین وبسایتها و اشتراکگذاری آنها با دیگران را برای شما بسیار لذتبخش میکند.

پیشنهادهای Spotlight.

با وجود Spotlight در مک به راحتی اطلاعات موردنیاز خود را خواهید یافت. در همان لحظه که در کادر هوشمند جستجو عبارت خود را وارد میکنید، Spotlight پیشنهادات خود را از منابعی همچون Wikipedia، سایتهای خبری، نقشهها، آیتونز، فهرست فیلمها و ... در اختیار شما قرار میدهد.

منوی اشتراکگذاری.

بدون اینکه Safari را ببندید میتوانید آنچه در وب میبینید را به اشتراک بگذارید. کافیست گزینه Share را کلیک کرده و سپس نحوه اشتراکگذاری خود را انتخاب کنید؛ Mail، Messages، AirDrop، فیسبوک و یا توییتر. حتی میتوانید نظرات خود یا مکان خود بر روی نقشه را نیز هنگام اشتراکگذاری اضافه کنید. یک صفحه ساده به شما کمک میکند که برای اشتراکگذاری ابتدا وارد حساب کاربری فیسبوک یا توییتر خود شوید، که این کار را فقط یک مرتبه انجام خواهید داد.

Shared Links.

Shared Links بهترین روش برای مطالب وب است. هنگامی که حوصله خواندن مطالب جدید و جالب را دارید، Shared Links را باز کرده و لینکهایی که دوستان شما در توییتر و لینکدین به اشتراک گذاشتهاند را ببینید. میتوانید به صورت یکپارچه در میان لینکها جابجا شوید، نیازی به کلیک کردن نیست.

Reader.

مطالب وب را در قالبی که به شکل مخصوصی برای خواندن طراحی شدهاست بخوانید. Reader به شما کمک میکند که بدون مزاحمت ناشی از تبلیغات و عناصر موجود در صفحات وب، به راحتی به خواندن مطالب مشغول شوید.

توسعه‌دهندگان

Safari بر پایه یک موتور پیشرفته متنباز موسوم به WebKit طراحی شدهاست. این موتور شامل ابزارهای قدرتمند مانند Web Inspector است که به توسعهدهندگان اجازه میدهد نرمافزارهای پیشرفتهای را تحت وب تولید کنند و از تکنولوژیهای خلاقانه وب پشتیبانی میکند.
اطلاعات بیشتر

افزونه‌ها

افزونههای Safari روشی بسیار مفید برای افزودن قابلیتهایی جدید به این مرورگر است. با استفاده از افزونههای موردعلاقهتان تجربه وبگردی خود را متحول کنید. گالری را ببینید