اتصال راحت به اینترنت. بدون نیاز به سیم.

مکبوک جدید کاملا برای دنیای وایرلس آماده و طراحی شدهاست. به لطف آخرین تکنولوژیهای وایرلس — و همچنین نرمافزارها و خدمات خلاقانه اپل که باعث میشوند از وایرلس بیشترین بهره را ببرید — میتوانید بدون اینکه دستگاهتان با سیم به جایی متصل باشد تقریبا هرکاری را انجام بدهید. این ویژگی یعنی قابلحملبودن، منجر به یک طراحی فوقالعاده سبک شد که فضای بسیاری را در اختیار یک باتری قدرتمند قرار داد (عمر ۹ ساعته). مکبوک جدید به گونهای طراحی شده است که آن را همهجا همراه خود برده و همه کارهای خود را انجام دهید.

iCloud

تصاویر، موسیقی‌ها و پرونده‌ها. هرکجا که با آنها احتیاج دارید. به صورت بیسیم.

مدیریت تصاویر، موسیقیها و پروندهها پیشتر به معنی همگامسازی با چندین دستگاه، انتقال تصاویر از طریق سیم و ایمیل کردن اسناد مختلف بود. iCloud از طریق جمعآوری همه این اطلاعات در یک حساب واحد (که از روی همه دستگاههای مک و iOS قابل دسترسی است) زندگی دیجیتال شما را ساده میکند. با وجود iCloud Drive میتوانید انواع مختلف اسناد خود را ذخیره کرده و از روی هر دستگاهی به آن دسترسی داشتهباشید. هنگامی که از روی چندین دستگاه وارد حساب iCloud خود شدهباشید میتوانید از طریق قابلیت Handoff اسناد را بین دستگاهها جابجا کرده و به ویرایش آنها ادامه بدهید. همه این اتفاقات به صورت خودکار، ایمن و بیسیم رخ میدهد. 2

AirDrop

اشتراکگذاری پروندهها هیچوقت به این سادگی نبودهاست.

AirDrop اشتراکگذاری اطلاعات را بین دستگاههای مک و iOS ساده میکند. تنها چند کلیک کافیست تا یک پرونده را از جایی برداشته و مستقیما به دستگاه مک یا iOS دیگری ارسال کنید. هیچ نیازی به استفاده از ایمیل یا یک سرویس تحت وب نیست. این بهترین روش اشتراکگذاری تصاویر از روی مک بر روی آیفون دوستتان و یا ارسال اطلاعات یک مخاطب برای همکارتان است.

Bluetooth Audio

با آزادی کامل گوش کنید.

هیچ چیزی — از جمله یک کابل مخصوص انتقال صوت — نباید بین شما و موسیقی موردعلاقهتان قرار بگیرد. با وجود مکبوک جدید میتوانید از طریق لوازم جانبی بلوتوثی همچون هدفونهای بیسیم Beats Solo2 به آهنگ، خواننده و یا پادکست موردعلاقه خود گوش دهید. یا اینکه فهرست آهنگهای خود را برای پخش شدن بر روی اسپیکرهای بلوتوث ارسال کنید.

درباره بلوتوث و لوازم جانبی صدا بیشتر بداینید

AirPlay

تصاویر، ویدئوها و هر چیزی را بر روی تلویزیون HD خود به نمایش بگذارید.

اشتراکگذاری یک ویدئو از کامپیوتر بر روی یک تلویزیون نباید دارای دردسر یا تنظیمات پیچیدهای باشد. با وجود AirPlay میتوانید از طریق Apple TV به صورت بیسیم آنچه در مکبوکتان است را بر روی تلویزیون HD و اسپیکرهای خود بفرستید. یا اینکه تمام آن چیزی که صفحه نمایش دستگاهتان نشان میدهد را بر روی یک صفحه نمایش بزرگتر ببینید. کسانی که در منزل یا محل کار شما هستند نیز میتوانند بدون اینکه به شبکه وایفای شما متصل شوند از AirPlay استفاده کرده و محتوای دستگاه خود را بر روی نمایشگری بزرگتر ارسال کنند. تصاویر تعطیلات، فیلمهای خانوادگی و اسناد مختلف، AirPlay و Apple TV تمام آنها را بر روی تلویزیون شما نمایش میدهند.

هاتاسپات شخصی

استفاده از وایرلس در همه‌جا‌‌.‌

هنگامی که از محدوده پوشش وایفای خود خارج شدید، مکبوک میتواند به ایناسپات شخصی آیفون متصل شده و از اینترنت همراه آیفون استفاده کند. بنابراین حتی هنگامی که کاملا از وایفای خود دور هستید نیز میتوانید وبگردی کرده و یا ایمیل ارسال کنید. با وجود قابلیت Instant Hotspot، نام آیفون خود را در فهرست شبکههای وایفای بر روی مکبوک خود خواهید دید. کافیست آن را انتخاب کرده تا متصل شوید. هنگامی که از اینترنت گوشی خود استفاده نمیکنید نیز دستگاههای شما به صورت هوشمند اتصال خود را قطع میکنند تا انرژی باتری ذخیره شود.6

Mac App Store

نرم‌افزارهای جدید و بهروز‌رسانی‌های آنها را دانلود کنید.

مکبوک جدید مملو از نرمافزارهایی فوقالعاده است که روزانه از آنها استفاده خواهید کرد. با وجود هزاران نرمافزار موجود در Mac App Store دستگاه شما امکانات بیشماری را خواهد داشت. نیازی به وصل کردن دستگاهی جانبی و یا استفاده از یک دیسک وجود ندارد. تنها یک کلیک کافیست تا در یک چشم به هم زدن نرمافزاری کاربردی و یا یک بازی جذاب را از طریق وایفای دانلود کنید. Mac App Store نرمافزارهای شما را بررسی کرده و هنگامی که یک بهروزرسانی آماده باشد به شما اطلاع میدهد. میتوانید حتی نرمافزارها و سیستمعامل خود را به محض اینکه به وایفای متصل شدید به صورت خودکار بهروز کنید، بنابراین همواره آخرین نسخه از آنها را خواهید داشت.

چاپ به صورت بیسیم

از هرجایی که هستید چاپ کنید

چاپ بصورت بیسیم کار چاپ تصاویر، اسناد، صفحات وب و ایمیل را از مکبوک شما بسیار ساده میکند. پشتیبانی از چاپ بیسیم در بسیاری از مدلهای رایج چاپگرها وجود دارد. بنابراین تمام کاری که باید انجام دهید این است که یک چاپگر که از قابلیت AirPrint پشتیبانی میکند را بر روی یک شبکه وایفای یکسان انتخاب کرده و گزینه Print را فشار دهید. به نصب نیازی نیست. بدون دردسر و به صورت بیسیم.

Time Machine

پشتیبان‌گیری خودکار و بیسیم.

Time Machine پشتیبانگیری بیسیم اطلاعات مک بر روی یک AirPort Time Capsule و یا هر حافظه جانبی دیگری که به یک ایستگاه AirPort وصل باشد را بسیار ساده میکند. هنگامی که به شبکه وایفای خود متصل هستید Time Machine به صورت خودکار اطلاعات شما را پشتیبانگیری میکند، بنابراین نگران فراموش کردن این موضوع نخواهید بود. حالا که پشتیبانگیری به این سادگی انجام میشود نباید نگران هیچ موضوعی باشید.