Apple Pay

کیف پول شما، بدون اینکه واقعاً کیف پولى همراهتان باشد.

حالا مى‌توانید با یک پرداخت ساده از روی مچ دست‌تان قهوه، خواروبار و چیزهاى دیگر را به راحتی خریداری کنید. Apple Pay به کمک تکنولوژى پیشرفته پرداخت غیرتماسى و ویژگى‌هاى امنیتى منحصربفرد اپل‌واچ، نحوه پرداخت شما را متحول میکند. بنابراین مى‌توانید به شکلى آسان، امن، و شخصى براى پرداخت از آن استفاده کنید.

راهى آسانتر
براى پرداخت.

حالا پرداخت پول در فروشگاه‌ها سریع و راحت انجام مى‌شود، نیازى به باز کردن هیچ نرم‌افزاری و یا حتی همراه داشتن آیفون نیست. کافیست دکمه کناری را دو بار فشار داده و صفحه اپل‌واچ خود را نزدیک صفحه الکترونیک غیرتماسی نگهدارید. یک لرزش ظریف و یک صداى بیپ انجام خرید را تایید میکند.

راه اندازى راحت.

برای راه‌اندازی کارت‌های اعتباری و بانکی بر روی اپل‌واچ کافیست نرم‌افزار Apple Watch را بر روی آیفون خود باز کنید، گزینه Passbook & Apple Pay و سپس گزینه Add a new Credit or Debit Card را انتخاب کرده و با استفاده از دوربین آیفون از اطلاعات کارت خود عکس بگیرید. می‌توانید همچنین آنها را به صورت دستی وارد کنید. اولین کارتی که اطلاعات آن را وارد می‌کنید، کارت پیش‌فرض شما برای پرداخت‌ها خواهد بود، ولی هرگاه بخواهید می‌توانید کارت پیش‌فرض را از طریق نرم‌افزار Apple Watch تغییر دهید. برای تغییر کارت خود هنگام خرید ابتدا دکمه جانبی را دو بار فشار دهید، سپس کارت موردنظر را انتخاب کرده و صفحه اپل‌واچ را نزدیک دستگاه الکترونیکی نگه‌دارید.

Watch the “Apple Pay” Guided Tour

پرداخت‌هایى امن‌تر.

هربار کارت اعتبارى یا بانکی خود را تحویل مى‌دهید تا پرداختى را انجام دهید، شماره کارت و هویت شما دیده مى‌شوند ولی با وجود Apple Pay این اتفاق نخواهد افتاد. Apple pay از شماره‌هاى واقعى کارت اعتبارى و بانکی شما استفاده نمى‌کند. بلکه به جاى آن یک "شماره حساب دستگاه" منحصربفرد (Device Account Number) را در تراشه‌اى اختصاصى در اپل‌واچ تعیین، کدگذارى، و با اطمینان ذخیره مى‌کند. این اعداد هرگز در سرورهاى اپل ذخیره نمى‌شوند. هنگامی که پرداختى را انجام مى‌دهید شماره‌حساب دستگاه به همراه یک کد امنیتى که مخصوص تراکنش است، براى پردازش پرداخت شما استفاده مى‌شوند. بنابراین شماره‌هاى واقعى کارت اعتبارى یا بانکی شما هرگز توسط اپل با فروشندگان به اشتراک گذاشته نمى‌شوند، و یا هنگام پرداخت هرگز به جایى منتقل نمى‌شوند.

حتی اگر اپل‌واچ خود را گم کنید نیز حساب‌های شما امن خواهند بود. زیرا هنگامی تنظیم Apple Pay باید یک رمز عبور را نیز تنظیم کنید. هر زمان که شما اپل‌واچ را از دست خود درآورید برای دسترسی به کارتها باید رمز عبور را وارد کنید. همینطور می‌توانید به سرعت اطلاعات کارت‌های خود را از طریق iCloud.com حذف کنید.

خریدهایتان را خصوصى انجام دهید.

اپل به هیچ‌وجه اطلاعات خرید شما را نگهداری نمی‌کند. از آنجا که نیازی نیست کارت خود را هنگام خرید نشان دهید، هیچوقت نام، شماره کارت، و یا کد امنیتى‌تان براى فروشنده مشخص نمى‌شود. این موضوع امنیتى به شما کمک مى‌کند مطمئن شوید که اطلاعات‌تان همان جایى هستند که باید باشند، یعنى پیش شما.

هنگامی که اپل‌واچ با آیفون ۵ یا جدیدتر همگام‌سازی شود با Apple Pay سازگار خواهد بود.

  • آیفون ۵
  • آیفون ۵c
  • آیفون ۵s
  • آیفون ۶
  • آیفون ۶ پلاس

Next

بعدی روش‌هایی جدید
برای انجام هر کارها.