نرم‌افزارهای داخلی درست برای قرار گرفتن بر روی مچ دست طراحی شده‌است.

اپل‌واچ برای نگاه‌های اجمالی و تعاملات سریع بسیار مناسب است و نرم‌افزارهای آن در همین راستا طراحی شده‌اند. با برخی از نرم‌افزارها آشنا هستید، مانند Mail، Messages و Maps که با روش‌های کاملا جدیدی کار می‌کنند. برخی از نرم‌افزارها حالا بر روی مچ دست حتی بهتر نیز هستند، مانند Siri، Music و Passbook. برخی نرم‌افزارها نیز کاملا جدیدند، مانند Activity، Workout و‌ Camera Remote که اپل‌واچ را به یک منظره‌یاب برای دوربین آیفون تبدیل میکند.

Play

Messages

هنگام دریافت یک پیام جدید اپل‌واچ ضربه‌ای ملایم را به مچ دست شما وارد میکند. برای خواندن پیام کافیست مچ دست خود را بالا بیاورید. برای پاسخگویی می‌توانید از پاسخ‌های از پیش‌آماده‌شده استفاده کنید، پاسخ‌تان را به صورت دیکته‌گویی بنویسید، صدای خود را ضبط کنید و یا حتی یک صورتک متحرک را ارسال کنید. Watch the “Messages” Guided Tour

Play

Phone

بدون دست‌زدن به آیفون خود تماس دریافتی خود را بررسی کنید. از میکروفون و اسپیکر داخلی برای مکالمات کوتاه بهره ببرید یا فوراً تماس‌ را برای مکالمات طولانی‌تر به آیفون انتقال دهید. برای بی‌صدا کردن یک تماس دریافتی کافیست صفحه نمایش اپل‌واچ را با دست خود بپوشانید Watch the “Phone Calls” Guided Tour

Play

Mail

از آنجا که ایمیل‌ها را بر روی مچ دست خود دریافت می‌کنید دسترسی و مدیریت آنها بسیار آسان‌تر است. مى‌توانید پیام را بخوانید، روى آن علامت بگذارید، آن را در حالت خوانده‌شده یا خوانده‌نشده قرار دهید، آن را حذف کنید و یا آن را روى آیفون‌تان باز کنید، جایى که مى‌توانید به آن پاسخ بدهید.

Play

Calendar

برنامه بعدی روز یا هفته خود را ببینید. اپل‌واچ برنامه جلسات بعدی‌تان را به شما یادآوری میکند. هنگامی که بر روی تقویم خود دعوتی را دریافت می‌کنید می‌توانید آن را سریعا بپذیرید، رد کنید و یا حتی یک پاسخ آماده را به شخص دعوت‌کننده ارسال کنید.

Play

Activity

انگیزه کافی را برای کمتر نشستن، بیشتر حرکت کردن و ورزش کردن کسب کنید. سه حلقه فعالیتی موجود در نرم‌افزار یک وضعیت ساده و گرافیکی را برای بررسی جامع فعالیت روزانه‌تان در یک نگاه فراهم می‌کنند.

Watch the “Activity” Guided Tour
Play

Workout

در هنگام انجام ورزشهای روزانه اپل‌واچ اطلاعات مفیدی همچون زمان گذشته، فاصله، کالری، قدمها و سرعت را نمایش میدهد. از میان فعالیت‌های مختلفی همچون راه رفتن، دویدن، دوچرخه‌سواری و غیره یکی را برگزینید.

Watch the “Workout” Guided Tour
Play

Maps

از مکان فعلی خود مقصدتان را مسیریابی کنید. اپل‌واچ بهترین مسیر را به شما نشان میدهد. به سادگی از روی مچ دست خود مسیریابی پیچ به پیچ را انجام دهید. می‌توانید همچنین از Siri برای جستجوی رستوران‌ها، پمپ‌بنزین‌ها و فروشگاه‌ها استفاده کنید. Watch the “Maps” Guided Tour

Play

Passbook

نرم‌افزار Passbook در نگهداری پاسپورت، بلیط و کارت‌های مختلف آنهم بر روی مچ دست‌تان به شما کمک میکند و هنگامی که یکی از آنها قابل استفاده باشند به شما اطلاع میدهد. می‌توانید همچنین کارت اعتباری و بانکی که می‌خواهید با Apple Pay استفاده کنید را نیز بر روی Passbook ذخیره کنید.

Play

Siri

Siri کاربری اپل‌واچ را حتی ساده‌تر میکند. فقط مچ خود را بالا آورده و برای یازکردن یک نرم‌افزار، یافتن نزدیک‌ترین کافی‌شاپ، تماس گرفتن با یک دوست و غیره از Siri کمک بخواهید. Watch the “Siri” Guided Tour

Play

Music

موسیقی‌های آیفون خود را کنترل کنید. یا اینکه آیفون را در منزل رها کرده و از طریق هدفون بلوتوث بی‌سیم خود آهنگ‌هایی که با آیفون همگام‌سازی کرده‌اید را بر روی اپل‌واچ گوش دهید. Watch the “Music” Guided Tour

Play

Camera Remote

اپل‌واچ می‌تواند نقش منظره‌یاب را برای دوربین آیفون ایفا کند. بنابراین می‌توانید عکس‌های سلفی یا گروهی عالی بگیرید. آنچه دوربین آیفون شما می‌بیند را به صورت زنده بر روی اپل‌واچ ببینید، تصویر خود را ثبت کنید و یا برای ثبت تصویر شمارش معکوس دوربین آیفون را تنظیم کنید.

Play

Remote

هیچگاه نگران گم شدن کنترل تلویزیون خود نباشید، زیرا در واقع همواره بر روی مچ دست شماست. در Apple TV می‌توانید در منوی اصلی و لیست‌ها جابجا شده و آنچه می‌خواهید ببینید را انتخاب کنید. می‌توانید همچنین موسیقی‌ها و رادیوی آیتونر مک یا پی‌سی خود را نیز از طریق اپل‌واچ کنترل کنید.

Play

Weather

آب و هوای محل زندگی خود و یا هرجای دیگری از دنیا را بررسی کنید. گزارش کاملی را از آب و هوای روز یا هفته جاری دریافت کنید. وضعیت جوی روز جاری به شکل کاملی بر روی صفحه نمایش دیده میشود، بنابراین با یک نگاه سریع وضعیت آب و هوای روز را خواهید دید.

Play

Stocks

به سادگی وضعیت بازار بورس را بررسی کنید. نرخ‌های فعلی، نقاط و درصد تغییرات و وضعیت فروش را بررسی کنید. هرکدام از وضعیت‌های بورس دارای یک حالت نمایش گرافیکی است که عملکرد آن را در روز، هفته، ماه و یا شش ماه گذشته نمایش میدهد.

Play

Photos

با وجود اپل‌واچ همه تصاویر موردعلاقه شما در دسترس‌تان هستند. از Crown دیجیتالی استفاده کرده تا در تصاویر بزرگنمایی کرده و یا بین آنها جابجا شوید.

Play

Alarm

اپل‌واچ به شما اجازه میدهد به راحتی زنگ‌های هشدار خود را مدیریت، علامت‌گذاری و ویرایش کنید. از Crown دیجیتالی استفاده کرده تا ساعت و دقیقه مشخصی را برای بیدار شدن تنظیم کنید. یا اینکه زنگ‌های هشداری که قبلا ایجاد کرده‌اید را بر روی آیفون فعال کنید.

Play

Stopwatch

اپل‌واچ قابلیت رایج ساعت‌ها را در حالت‌های دیجیتالی، آنالوگ و یا هیبرید به نمایش می‌گذارد. حتی می‌تواند میانگین دقیق بازه‌های زمانی که ثبت می‌کنید را بر روی یک نمودار نمایش دهد، چیزی که در سایر ساعت‌ها نخواهید دید.

Play

Timer

رویدادهای زمانی را به شکلی دقیق و آسان بررسی کنید. هنگامی که زمان‌سنج آغاز به کار میکند یک خط نارنجی شروع به چرخش کرده تا زمان گذشته و زمان باقیمانده را به شما نشان دهد.

Play

World Clock

آیا می‌خواهید کاری را در یک منطقه زمانی دیگر انجام دهید و یا با دوستان خود در کشوری دیگر تماس بگیرید؟ ساعت جهانی اپل‌واچ زمان شهرهای مختلف دنیا را در یک نگاه اجمالی به شما نشان میدهد. می‌توانید هرگاه خواستید مکان‌های جدیدی را از آیفون خود به این قسمت اضافه کنید.

Play

Settings

حالت‌ هواپیما، بلوتوث، Do Not Disturb و حالت بی‌صدا را فعال یا غیرفعال کرده و یا اینکه اگر آیفون خود را گم کردید آن را ردیابی کنید.

بعدی

بعدی کیف پول شما، بدون اینکه واقعاً کیف پولى همراهتان باشد.