Craftsmanship مواد اولیه هرکدام بسیار با ارزش بودند.

اپل‌واچ از همان ابتدا با در نظر گرفتن احترامی فراوان برای هنر ساعت‌سازی طراحی گردید. مواد اولیه به گونه‌ای انتخاب شدند که نه تنها باعث افتخار این سنت قدیمی (ساعت‌سازی) میشد، بلکه آنها را بهبود نیز می‌بخشید. از آلیاژهای طلا گرفته تا کریستال یاقوت کبود، همه عناصر با دقت و توجه منحصربفردی استفاده شدند که در نهایت به اپل‌واچ زیبایی بی‌انتها و مدرنی را می‌بخشیدند.

طلا
فیلم را ببینید

یک طلای ۱۸
عیار مستحکم‌تر.

اپل از زیبایی ذاتی طلا استفاده کرده تا سری Edition اپل‌واچ را از طلای ۱۸ عیار بسیار مستحکمی تولید کنید. از آنجا که طلا فلزی نرم است و مستعد شکستگی و خراش است، متخصصین آلیاژی را طراحی کردند که دو برابر سخت‌تر از طلای استاندارد است. این موضوع باعث شده که به ترکیب رنگی زیبای طلای زرد و سفید رویایی دست یابیم، بدون آنکه استحکام فلز کاهش داده شود.

فولاد ضدزنگ
فیلم را ببینید

فولاد ضدزنگ.
خالص‌تر، با طراحی جدید.

قدرت و زیبایی فولاد ضدزنگ از زمان‌های دور آن را در تولید ساعت‌های باکیفیت به یکی از مواد دوست‌داشتنی تبدیل نموده است. فولاد ضدزنگی که در تولید اپل‌واچ از آن استفاده شده یک تعریف مدرن از این فلز سنتی است. اپل کار را با بهره‌گیری از آلیاژی که به خاطر استحکام و مقاومتش در برابر خوردگی معروف است آغاز کرده، سپس آن را حتی قوی‌تر نموده است. طی فرآیند ویژه خنک کردن، این آلیاژ تا ۸۰ درصد سخت‌تر شده‌است. این آلیاژ در قالب‌هایی که با دقت طراحی شده‌اند قرار میگیرد تا اپل‌واچ با دقت بسیار بالایی روی مچ دست شما قرار بگیرد. همچنین یک لایه کربن با مقاومت الماس اضافه شده تا بدنه از جنس فولاد ضدزنگ خاکستری تیره و بند آن را تولید شود.

آلومینیوم
فیلم را ببینید

آلومینیوم.
سبک، اما نه بیکیفیت.

اپل از آلومینیوم سری ۷۰۰۰ برای مدل Sport اپلواچ استفاده کرده است که معمولا در تولید دوچرخههای مسابقهای از آن استفده میشود. سپس آن را تغییر داده تا به آلیاژی دست یابد که با همان میزان سبکی، استحکام بالاتری داشته باشد. این آلیاژ به میزان ۶۰ درصد مستحکمتر از بیشتر آلومینیومهای معمولی است و چگالی آن یک سوم فولاد ضدزنگ است. دارای یک رنگ روشن و براق بوده و ساختار یکپارچه آن عاری از هرگونه ناخالصی و نقص است. هرکدام از بدنه‌ها ابتدا طراحی و جلاکاری شدهاند، سپس توسط دانههای میکروسکوپی «زیرکونیا» سوزانده شدهاند تا به یک بافت یکنواخت و نرم دست یابند. یک فرآیند آبکاری ویژه نیز یک لایه سخت بیرونی را تولید کرده تا از خوردگیها و خراشها جلوگیری کند.

زیرکونیا

زیرکونیا
بینقص و کاربردی.

از آنجا که کریستال پشتی برای عملکرد تکنولوژی موجود در سریهای معمولی و Edition اپلواچ بسیار حیاتی است اپل زیرکونیا را به عنوان ماده اصلی و اولیه برگزیده است که نوعی سرامیک است. این یک ماده نارسانا است، بنابراین کریستال مشکلی را برای آنتندهی به وجود نخواهد آورد. همچنین مات و کدر است، در نتیجه تداخل صوتی میان اجزای حسگر ضربان قلب را حذف خواهد کرد. فرآیند تولید از طریق گرم کردن زیرکونیا در دمای ۲۶۴۰ درجه فارنهایت به مدت ۳۰ دقیقه آغاز میشود. پس از اینکه سرد شد لنزهای یاقوت کبود حسگر به آن پیوند داده میشود. سپس تمام سطح کریستال پشتی توسط یک سنگ سخت جلا داده میشود تا به یک وضعیت صاف و دقیق — با میزان سختی سطح تنها ۳ نانومتر — رسیده و بر روی پوست دست شما به نرمی احساس شود.

Sapphire

یاقوت کبود.
به زیبایی از اپلواچ در برابر محیط اطراف محافظت میکند.

یاقوت کبود پس از الماس دومین جسم سخت شفاف است. از این رو است که برای پوشش صفحه نمایش سریهای معمولی و Edition اپلواچ و ساخت لنزهای حسگر ضربان قلب برگزیده شده است. اپل کریستال یاقوت کبود را از باکیفیتترین مواد موجود تهیه نموده است و تنها خالصترین، شفافترین و محکمترین کریستالهای یاقوت کبود را بهرهبرداری کرده است. برای اطمینان از تولید دقیق بدنه، کریستالها توسط یک سیم با روکش الماس برش داده شده و برای ایجاد فضای لازم برای یک آنتن سازگار، یک زهوار کوچک اطراف آن با لیزر برش داده شده است. برای رسیدن به صافترین و نرمترین سطح ممکن، کریستال توسط ساچمههایی که با الماس پوشانده شدهاند جلا داده شده است.

یون ایکس. شیشه

شیشه یون ایکس.
استحکام در سطح مولکولی.

شیشه یون ایکس همان مادهای است که در ساخت شیشههای شاتلهای فضایی و قطارهای پرسرعت استفاده میشود. این شیشه باریک، سبک و در عین حال به طرز حیرتانگیزی مستحکم است، ۵ برابر محکمتر از شیشههای معمولی، بنابراین بهترین انتخاب برای سری Sport اپلواچ است. روشهای بسیاری برای تقویت کردن سطحی شیشهها وجود دارد، ولی سختی و استحکام شیشه یون ایکس حتی در سطح مولکولهای آن نیز وجود دارد. این شیشه در حین فرآیند تولید در یک حمام از نمک ذوبشده پتاسیم با دمای ۷۵۰ درجه فرو برده میشود. اینجاست که تبادل یونی رخ میدهد، یونهای کوچکتر سدیم از شیشه حذف میشوند تا یونهای بزرگتر پتاسیم جایگزین آنها شوند. هنگامی که شیشه سرد میشود این یونهای بزرگتر یک لایه سطحی بینهایت سخت را شکل میدهند که در مقابل خراشیدگیها بسیار مقاوم است.

چرم

چرم.
رویارویی سنتی قدیمی با خلاقیتی مدرن.

برای تولید بندهای چرمی اپلواچ اپل کار خود را با انتخاب دستی چرمهای باکیفیت سه کارخانه صنعتی معروف در دنیا آغاز کرده است. چرمهای دارای بافت دقیق Dutch، بافت ریز Venezia و بافت انعطافپذیر Granada، به خاطر کیفیت فوقالعاده مطلوب و یکپارچه برای این منظور برگزیده شده‌اند. رنگهایی بسیار مناسب و دارای طول عمر بالا انتخاب شده و هرکدام از طراحیها به نوع خودش با طراحیهای قدیمی بسیار متفاوت است. بند کلاسیک، چرمی مرغوب را در سطح داخلی و خارجی ارائه میکند. آهنرباهایی که در میان حلقههای چرمی دوختهشده پنهان شدهاند باعث میشوند اپلواچ بیاندازه آسان بر روی مچ دست سوار شود. بند مدرن نیز به یک لایه پنهان داخلی مقاوم در برابر کشیدگی از جنس پلیمر مجهز است که حتی از «کولار» نیز محکمتر است. (کولار یک فیبر از جنس الیاف آرامید است که در مقابل حرارت مقاوم بوده و در تولید جلیقههای ضدگلوله استفاده میشود.)

Fluoroelastomer

Fluoroelastomer.
رنگی با قدرت صنعتی.

Fluoroelastomer مادهای است با عملکردی فوقالعاده شگفتانگیز که به طور معمول برای مقاومت در برابر فرآیندهای فوقالعاده شدید و سخت تجاری تولید میشود. ضد آب و ضد حرارت، انعطافپذیر و مستحکم است. با توجه به دوام بالا، این ماده میتواند برای سری Sport اپلواچ بسیار مناسب باشد. بنابراین به شکلی انعطافپذیرتر از قبل و در پنج رنگ روشن طراحی شده است. نتیجه این تلاش یک بند بسیار انعطافپذیر است که احساسی بسیار لطیف را منتقل میکند و وزن کاملا مناسبی را برای قرار گرفتن بر روی مچ دست را دارا میباشد.

بعدی

بعدی نوآوری در هر عملی.